Kronika 2012

ROK 2012

Hasičská taneční zábava

26.10.2012   JMD

K poslechu a tanci tento večer hrála již nám osvědčená FATIMA. Doufáme, že se pobavili všichni co přišli a že se všichni uvidíme i na hasičském plese, který plánujeme na leden 2013.

Dostřikná

13.10.2012  JMD

Letošní dostřikná se snad díky svatému Floriánu obešla bez větších újm na majetku obce:-) Posedělo se, popilo, posmálo a shrnulo vše co proběhlo na soutěžích letošního roku. A také hasičská zábava, která nás čeká 26.10.2012 pořešena byla.

Loučení s létem

23.9.2012 JMD

Konečně se mohlo uskutečnit již jednou pro nepřízeň počasí odložené Loučení s létem. Pro děti jsme nachystali požární tématiku, zdravovědu, táborské umění...prostě vše čím museli projít hledači stříbra, kteří při cestě píseckem zabloudili i k nám do vesnice ve snaze najít i zde velká ložiska stříbra. I kvůli slunečnému dni a hojné účasti jak dětí, tak i lidí, kteří měli chuť pro děti takové odpoledne uspořádat se loučení vydařilo. No a ten nad ohněm opečený buřtík na závěr byla třešnička na dortu:-))

Brigáda

2.9.2012 JMD

Na nedělní odpoledne byla vyhlášena brigáda na vyklizení hasičárny a nový nátěr. V natěračském nadšení jsme pozapoměli nafotit hasičárnu před a po...a že bylo co fotit:-) Natřena byla podlaha hasičárny, vrata i dveře, parapety, dveře do kotelny, plot, zábradlí, víko na jímku, betonový schod, kaplička´a další....jak maj štětec v ruce natřou co se dá:-D

Neplánovaná schůze

17.srpen JMD

Páteční neplánovaná schůze požárního útoku proběhla v obecním sále a hlavně se pořešily brigády, úklidy a vše co k požárnímu sportu a soutěžím patří. Doufejme, že si všichni vezmou k srdci co projednáno bylo:-)

Velká sláva- okrsková soutěž ve Žďáru

19.květen   J.M.D.

Dnešního památného dne se konala v obci Žďár soutěž požárního útoku. Sláva to byla veliká, jelikož poslední soutěž která se kdy v obci konala byla ještě v době kdy náš vetchý starosta hasičů jako dítě poskakoval:-)) Nebudu tu psát, že nás to stálo nemalé úsilí, ale důležitý je konečný výsledek. A ten myslím dle pochval, kterých se nám dostávalo byl na 1*

Tak snad zase brzy se sejdeme v naší obci a tentokrát soutěž nebude lehká. Ale sranda musí být, protože to by jsme pak nebyli hasiči ze Žďára:-)

Pouťový víkend na hřišti s pouťovou zábavou

12. květen  J.M.D.

Letošní pouťový víkend byl v režii dobrovolných hasičů. Měli jsme na starosti občerstvení a protože jsme se rozhodli točit pivečko Svijany bylo veselých lidiček na hřišti i kolem něho víc než dost:-)

Sobotní večer žďárský společenský život okořenila pouťová zábava kde k poslechu a tanci hrála oblíbená kapela FATIMA.

Doufejme, že večer se líbil nejen pro zábavu, ale také prodejem kytiček pro podporu léčby rakoviny.

Bratr se setrou se brali:-)

24.březen        J.M.D.

Dnešní den je dnem významným neboť  byl pro našeho bratra Martina Kasu a naši setru Lenku Bláhovou dnem svatebním. Dnes vstupují do svazku manželského a dál potáhnou život ve dvouch....vlastně v budoucnu ve třech, to je jistý:-) I my jsme nesměli na takové slávě chybět a oběma do společného života popřát. Foto připravujeme do naší galerie.

Dětské maškarní odpoledne

10.březen    J.M.D.

Dětské maškarní odpoledne bylo plné pohádkových postaviček, které provázely celým odpolednem. Křemílek s Vochomůrkou, víla Amálka, Anče a další. Dětem se podle ohlasů maškarní líbilo a tak doufáme,že se přijdou pobavit i příští rok.

Výroční schůze SDH

21.leden      J.M.D.

Dnešního dne proběhla novoroční valná schůze a dobrou zprávou je, že proběhla bez větších nehod a následků:-) Probral se rozpočet pro požární útok, koupě nového oblečení a také činnosti plánované na rok 2012.