Kronika roku 2013

POVODNĚ 2013

2.6.2013 JMD

Brzy ráno ve 4,05 hod byl starostou obce Žďár vyhlášen 3 stupeň povodňové aktivity pro část obce Kouty a Žďár. Po silných a dlouhých deštích se valila voda z Nůzovských kopců a rozvodnila Žďárské rybníky. Také řeka Blanice rozevřela svoje koryto a voda se rozlila do okolních luk. Jako každé vylití vody z břehů zasáhlo i toho  nejbližší domy a ty přes stoupající hladinu musely obyvatelé vyklidit a opustit.  S vyklízením a evakuací obyvatel a domácího zvířectva pomáhali nejen dobrovolní hasiči Žďára ale i dobrovolní hasiči z Tálína a Pasek a tímto jím vyjadřujeme veliké díky.

Prognózy, že povodně 2013 budou podobné ne-li horší nežli povodně 2002, kdy voda zaplavila větší část obce se nevyplnily. I přesto myslíme na ostatní vodou vytopené, kdy jsme byly připraveni jako dobrovolnící k odklízení škod.

Dětský karneval

9.3.2013 JMD

Tak jako každý rok i letos proběhlo trdlování a maškaření. Musím pochválit děti jak jsou šikovné a vynalézavé ve vybírání a zhotovování masek, ale tím nám porodcům vůbec neusnadňují výběr vítězné masky:-)

Dětská dostřikná + Výroční schůze SDH Žďár

19.1.2013 JMD

Pravdou je, že dětské družstvo jsou právoplatní hasiči ve Žďáru a i oni si zaslouží veselici typu Dostřikné. Sláva se konala v klubovně a sešlo se 12 dětí. Dětem jsme jako pochvalu a poděkování za jejich výsledky v roce 2012 nechali upéct hasičský dort a další ňamky včetně grilovaného kuřete, které bylo předmětem sázky mezi starostou Pavlem a miniMáňou. Takže dětem hodně zdaru a Stříkej! do nového roku 2013.

Večer se konala výroční valná hromada, která proběhla za účasti cca 30 hasičů a hasiček. Na programu bylo shrnutí všech výslednků v roce 2012, nejen sportovních ale také výsledků hospodaření. Bylo rozhodnuto kdo letos absolvuje školení strojníků, školení pro práci s dětmi a také bylo rozhodnuto co se zakoupí v letošním roce (trika pro děti, dámské uniformy).

Po dlouhé době ve funkci hospodáře končí pan Jiří Batista Ing., který tuto funkci vykonával řadu let s velkou péčí a přesností. Tímto mu za vše děkujeme.

Hasičský ples konaný ke 110. výročí založení SDH ve Žďáru

12.1.2013 JMD

K významnému výročí založení SDH ve Žďáru se konal ples.